Jdi na obsah Jdi na menu
 


Schůze výboru ze dne 25.2.2013

16. 4. 2013

 Zápis ze schůze výboru SVJ 1/2013, konané dne 25.2.2013 od 20:00h,

v kanceláři domu U vlečky 7
 
 
        Přítomni:
        Za výbor:   P. Rychtařík, J. Michálek, J. Krejčiřík
              Hosté:   I. Klásek
 
 
 
1)      Dovírání vchodových dveří
Výbor zvažuje řešit problém s dovíráním vchodových dveří (při nepříznivých povětrnostních podmínkách) elektrickým dovíračem dveří. Mechanický dovírač se neosvědčil, protože současný hliníkový rám dveří je náchylný na mechanické ohýbání jak při otevírání tak i při zavírání.
Výbor osloví firmu LANOS, od které si nechá připravit technický návrh elektrického dovírače včetně montáže a cenovou nabídku.
2)      Odprodej pozemků
Výbor v souladu s usnesením shromáždění vlastníků jedná s Městským úřadem pro Prahu 12 o odprodeji pozemku na kontejnerové stání, respektive části pozemku okolo našeho domu pro nutnou rekonstrukci hydroizolace.
Na základě předběžné informace o zamítnutí odkupu částí pozemků kolem domu, budou členové výboru sbírat alespoň 75% podpisů vlastníků bytových jednotek, nutných k podání jiné žádosti na Městský úřad P-12, a to žádosti o souhlas s provedením rekonstrukce hydroizolace na pozemcích městské části.
Odkup pozemku na kontejnerové stání má větší šanci na realizaci, ale potřebné kroky může výbor podniknout až po získání oficiálního vyjádření Městské části P-12.
3)      Smlouva Airwaynet
Výbor dostal konkrétní návrh smlouvy od firmy Airweynet, poskytovatele internetového připojení, na umístění dvou antén pro lepší pokrytí signálu v okolí. V souladu s usnesením shromáždění vlastníků je smlouva v jednání o detailním znění jednotlivých ustanovení.Firma Airwaynet neuvažuje o nabídce internetového připojení v našem domě, vzhledem k stávající konkurenci.
4)      Pojistka na dům
Výbor dostal několik nabídek na výhodnější pojištění domu od různých poskytovatelů pojištění, např. od ČSOB. Výbor pověřil správce domu, pana Kláska, projednáním detailních podmínek a jejich porovnáním se současným pojištěním od KOOPERATIVY. Výbor následně vybere nejvýhodnější variantu.
5)      Požární hlásiče
     Výbor byl osloven jedním z vlastníků bytových jednotek, a to s návrhem na instalaci požárních hlásičů v chodbičkách  u bytů a do chodby před výtahy. Výbor jednomyslně souhlasil s tímto návrhem a pověřil správce o zajištění instalace hlásičů s ohledem na zvýšení požární bezpečnosti v domě.
 
 
6)      Drobné opravy
      Výbor pověřil správce zajištěním odstranění drobných závad: opravou těsnění dveří na střechu, aktualizací zvonkového tabla, opravou poškozených nátěrů v domě (bude provedeno po rekonstrukci hydroizolace), zajištěním kontejnerového stání proti nechtěnému otevírání ze silnice, instalací gumových podložek pod rošty na rampě (bude provedeno při výměně přívodních elektrických kabelů firmou PRE) a v souladu s usnesením shromáždění vlastníků bytových jednotek instalací kamerového systému.
 
 
    
Zapsal:  P. Rychtařík                                                   Za správnost:
 
 
                                                                                            
Ověřil:  Ing. J. Michálek Csc.                                                      Petr Rychtařík
              místopředseda  SVJ                                                      předseda SVJ