Jdi na obsah Jdi na menu
 


Schůze výboru ze dne 9. 5. 2010

 

Zápis ze schůze výboru SVJ 2/2010, konané dne 9. 5. 2010 od 20:00
 
Přítomni:        J.  Michálek,  P. Rychtařík,  R. Šoch,  M. Zborník
Omluveni:      M. Kunčarová     
Neomluveni:  nikdo
 
1)      Výtahy
Výbor porovnal nabídky firem, které se zabývají rekonstrukcí výtahů a dodávkou technologií pro jejich provoz, a požádal je o vypracování nabídky pro náš dům.
Ze všech nabídek (5 firem, několik aktualizací) výbor vybral dvě nejvhodnější (z hlediska nákladů, možnosti splátkového financování, záručních a servisních podmínek), a to nabídku firmy Bestlift a Schindler. Na základě dalších jednání bude v nejbližší době vybrán realizátor díla, s nímž bude připravena příslušná smlouva. Předpoklad zahájení rekonstrukce výtahů již v podzimních měsících letošního roku se zdá být reálný.
Úkol trvá.
 
2)      Rampa
Závěrečné řízení se stavebním úřadem MÚ Praha 12 stále ještě probíhá. V podané dokumentaci chybělo prohlášení o shodě výrobku, které výrobce oproti předpokladu nepřikládá automaticky, ale pouze na vyžádání. Po jeho zaslání je p. Rychtařík dodá na stavební úřad a po té požádá o zápis do katastru. Následně bude třeba s MÚ uzavřít smlouvu o užívání pozemku.
V nejbližší době v souvislosti s rampou
  • dojde k odstranění stávajících nájezdů na schodech
  • budou instalovány širší žlutočerné protiskluzové pásky
Zároveň bylo upraveno okolí rampy poškozené její výstavbou.
Úkol trvá.
 
3)      Kanalizace
Na hlavní kanalizační trubce ve sklepě domu byl zjištěn malý únik, provázený silným zápachem, který se šířil elektrickými rozvaděči v levé části domu. Trubka byla utěsněna v přístupové šachtě montážní pěnou. Další únik splašků ani pachové stopy již nebyly pozorovány.
Úkol splněn.
 
4)      Různé
a) Výbor diskutoval nutnost řádně zavírat vstupní dveře zejména při silném větru a žádá všechny obyvatele domu aby dveře pečlivě dovírali, neboť jinak se v našem domě mohou pohybovat cizí lidé. Změna přítlaku automatického zavírání dveří problém neřeší (bylo opakovaně zkoušeno, silný vítr dokonalému uzavření stejně brání a za normálních podmínek pak dveře bouchají, daleko hůře se otevírají a jednotlivé součásti jsou mechanicky nadměrně namáhány s důsledkem rychlejšího opotřebení).
b) Výbor se zabýval údržbou a úklidem okolí našeho domu. Rozhodl realizovat ji nejlevnější variantou, tedy vlastními silami. V souvislosti s tím bylo zakoupeno nejnutnější nářadí. 
 
Zapsal:  J. Michálek                                           Za správnost:
 
                                                                                                      _____________________
Ověřil:   R. Šoch                                                                                       Petr Rychtařík
                                                                                                                  předseda SVJ